10 vecí, ktoré vzbudzujú záujem mužov. Čo na nás milujú?

napísala Simona Porubská

Nemusíš sa ho pýtať… Hovorí ti to celý čas sám. Nevolá ťa von? Zrejme nemá záujem. Odpovedá ti na správy, len keď sa nudí? Nezaujíma ho, ako sa máš. Ozve sa ti len v priebehu noci? O vzťah mu asi nejde. Ako spoznať záujem muža? Prezrádza to on sám, jeho chovanie, ale aj reč tela, ktorou muž prejavuje záujem o ženu.

Ak si dlhšiu dobu single, tak si možno ocitla aj v období, kedy si randila s viacerými mužmi. Prečo si tomu, ktorému si bola ukradnutá, mala dať exkluzívne práva? Odstrihnúť iné možnosti si dotyčný musí zaslúžiť. 

Sebavedomá žena smeruje svoju pozornosť k tomu, kto venuje pozornosť jej. 

Rozhodni sa, až keď spoznáš záujem muža

Ak ti pozornosť nevenuje, posuň ho na rovnakú priečku. O svojom milostnom živote rozhoduješ ty sama. Rovnako ako aj o tom, koľko energie a času budeš na danú osobu míňať.

Neotváraj dvere každému okoloidúcemu. Otvor ich len tomu, kto sa nebojí na ne zaklopať. Ostatným môžeš zamávať z okna…

Naozaj ti nikto nemôže nič garantovať. Ale ver, že ak si u muža vzbudila záujem, postrehneš to. Vzťah nie je biznis, tvoria ho dve ľudské bytosti s vlastnými pocitmi, túžbami a rovnako obmedzeným časom. Partner nie je objekt, ktorý postavíme, kam chceme my. 

Čo znamená milovať?

Láska je tak trochu o riskovaní. Ak ho naozaj miluješ, nebudeš ho tlačiť do niečoho, ale necháš ho robiť vlastné rozhodnutia. Tvoj nátlak ho aj tak neprinúti spraviť ti po vôli. Spôsobí presný opak. A ak sa aj týmto spôsobom dopracuješ k tomu, čo si chcela, vždy si položíš otázku bez odpovede: “Spravil to vlastne preto, lebo chcel, alebo pretože bol pod nátlakom?” A tu sa pravdu nedozvieš nikdy.

Ak má o teba chlap skutočný záujem, bude to jeho nápad, jeho voľba, skutok z vlastnej vôle. Nie “emocionálna manipulácia” z tvojej strany.

A nie je to práve úprimný záujem, čo naozaj chceme a po čom túžime? 

Niekoho, kto nás chce, pretože sme to my. Tým najúprimnejším spôsobom. Bez toho, aby sme ho do niečoho museli tlačiť. Nátlak väčšinou naozaj kričí zúfalosťou a od zdravého sebavedomia a sebaúcty má na míle ďaleko. Nátlak za teba nikdy nepovie, že ty si pre neho tá najlepšia voľba, a preto chce byť dotyčný s tebou. 

Nátlak je protipólom slobodných rozhodnutí, nie je trpezlivý…

Ako vzbudiť u muža záujem

Okrem polemizovania, typického ženského analyzovania a nadmerného premýšľania, vďaka ktorému sme schopné vymyslieť tisícky možných scénarov, som sa opýtala mužov okolo seba. 


Čím môže žena vzbudiť u muža záujem?

  1. Krása a zovňajšok 

Muži si jednoducho všímajú, ako žena vyzerá, aký má zadok a prsia, ale napríklad aj vlasy. Mnohé z nás môžu tento bod považovať za povrchný, ale nie je tomu tak. Chlapi sú orientovaní viac vizuálne.

  1. Vnútorné vyžarovanie a sebavedomie

Je zrejme na prvej priečke spolu so vzhľadom. Energiu a vyžarovanie si všímame hneď na začiatku. To, čo z teba vyžaruje, napovedá veľa. Nakoľko ide o prvý dojem. Sebavedomie bližšie rozoberať netreba.

  1. Chce byť pri tebe mužom

Chlapi sa potrebujú cítiť chlapmi. Vzájomne si pomáhame. Sú tu veci, ktoré idú a zvládajú lepšie ženy a naopak. Je prirodzené požiadať chlapa o pomoc. Nemusíme sa toho báť. Nechajme si otvoriť dvere na aute, pomôcť s ťažkými taškami, zavesiť obraz na stenu, podať hrnček z najvyššej poličky v kuchyni…

  1. Dobré srdce 

Medzi základy patrí hlavne to, aby sme boli dobré a milé k sebe, k ľuďom naokolo, ale aj ku chlapom. Dobré srdce je sexy. 

  1. Autenticita

Chlap sa pri žene chce cítiť prirodzene a auntenticky. Chce, aby žena mala rada jeho skutočné ja a mohol pred ňou vystupovať bez masky.

  1. Určitá autonómia

Je viac než dôležité mať svoj vlastný život. Kto chce vedľa seba závislého človeka? Nikto. Preto maj svoje hobby, život a priateľov. Aj on ho bude mať. A ak to medzi vami klapne, vytvoríte si tretí MYsvet. Takisto sa neboj hovoriť o svojich názoroch. Nemusíte sa na všetko dívať rovnako.

  1. Obdiv priťahuje

Spojitosť s bodom č. 9. Mať vlastné hobby, byť v niečom dobrá, alebo robiť niečo nezištne, je pre mnohých chlapov nesmierne sexy. Mať svoj flow a robiť niečo, čo nás napĺňa…

8. Troška tajomstva

Dôležité je aj mať tajomstvá. Nechať muža postupne ich objavovať a vyvolávať tak pocit dobrodružstva. Akoby tam stále bolo niečo, čo ešte nevidel, a čo môže skúmať.

9. Záujem vzbudí aj starostlivosť

Niektorí muži zasa majú radi starostlivosť, ktorá im hovorí, že to myslíme aj vážne.

10. Väčšina z nich nepohrdne ani dávkou humoru


Ďalšie tipy, prečo sme atraktívne nájdeš aj tu.

Záujem muža si udržíš, ale najprv….

Si tu ty. Tvoj záujem o teba samú. A tu sa opäť dostávame k zásadnému problému: tvrdá práca na sebe. Znamená začať a neprestávať. Vybudovať si sebavedomie, spoznať svoju hodnotu a mať sa rada.

Čím viac sa miluješ, tým menší bude tvoj záujem, vlastne nezáujem, o ďalšieho chvíľkového frajera. Pretože budeš vedieť, že tam niekde je on…  

Mohlo by sa ti páčiť aj

Stránka používa cookies, aby vylepšila Tvoju skúsenosť. Predpokladáme, že ti to nevadí. Ak sa mýlime, môžeš vyjadriť svoj nesúhlas. Potvrdiť Čítaj viac