Nie je to len náš vzhľad, vďaka čomu sme atraktívne

napísala Simona Porubská

Vonkajšia krása je to, čo vnímame na prvý pohľad. Ak okolo nás na ulici prejde atraktívny muž, hodíme po ňom očkom. Na ľuďoch nás však priťahujú aj iné veci. Čo nás vlastne pre okolie robí príťažlivými?

Hlboké modré oči, dokonalý outfit, krásne telo. Za tým sa obzrie nejeden muž i žena. To je to, čo nás na začiatku pri randení poblázni a niekedy možno zaslepí.

Pamätáš si, keď si bola s partiou von a jeden známy ostatným odporoval, stál si za svojim, prestal sa starať o názory iných a robil si, čo sa mu zachcelo? Tu i tam ti k nemu začali utekať myšlienky. Očarila ťa jeho nebojácnosť, individualita, to, že nerieši. Zaujalo ťa jeho správanie. 

Energia, sebadôvera, inakosť sú magnety, ktorými priťahujeme ostatných. 

Keď máš vlastné záujmy

Ak milujeme niečo povedzme nepopulárne, nemali by sme to prestať robiť, len preto, že to nie je in. Vždy by sme si mali ísť za svojim, za tým, čo nás napĺňa a nezáleží na tom, či je háčkovanie, beh alebo venčenie psov z útulku.

A naopak, pokiaľ sú veci, o ktoré záujem nemáme, nemusíme sa o ne snažiť len preto, že to robí väčšina. 

Individualita je proste sexy…

Byť sama sebou je proste sexy…

Mať sa rada a poznať sa je proste sexy…

Keď sa nebojíš samej seba

Ako tínedžerky sme takmer nikdy nevydržali samé, vždy sme kamsi lietali a byť doma bola jednoducho nuda. 

Čím sme staršie, tým je dôležitejšie, aby sme dokázali vydržať samy so sebou. O tom sme na Svete písali už miliónkrát. Nikto totiž nemá rád, ak je na ňom partner/partnerka závislý/á. Každý potrebuje svoj vlastný osobný priestor, či už je single alebo vo vzťahu. 

Človek, ktorý nevie byť sám so sebou, má v živote zrejme niečo, s čím sa ešte nevyrovnal. Nadväzovaním vzťahov to “hádže” na ostatných. No naše osobné neduhy by sme mali mať vyriešené skôr, než sa rozhodneme s niekým zdieľať život. 

Priťahoval by ťa chlap, ktorý sa od rána do večera na niečo sťažuje a nedokáže bez teba vydržať pár hodín? No vidíš….

Keď sa prijmeš.. s malými prsiami, s krivými prstami, s tým, že nie si dokonalá

Každá na sebe máme “niečo divné”, ​​čo skrývame pred svetom. Ale nikto a nič nie je dokonalé. A práve malé nedostatky nás robia nami. Preto by sme sa za ne nemali hanbiť. Väčšinou sú to aj tak len malichernosti, ktorým venujeme príliš veľa energie. Proste let it go…

Ak sú tvoje prsty na nohách smiešne a miluješ sandále, obuj si ich. Koľko ľudí si ich všimne? Dobre, možno traja. A koľko z nich ťa kvôli nim neocení? Maximálne jeden - a to ty sama. 

Rovnako je to aj s našimi črtami či štýlom obliekania. To, že príliš často plačeš, si náladová, či nechceš nosiť podprsenku, alebo máš rada divné kombinácia jedla. Toto si ty. Preto si iná, originálna, netuctová.

Keď ukážeš svoju temnotu

Všetci máme za sebou detstvo, minulosť, problémy, trápne situácie, zlomené srdcia, hnusné myšlienky, nesplnené sny… O týchto témach dokážeme otvorene hovoriť s ľuďmi, ktorým dôverujeme. No a aj tak si to vyžaduje riadnu dávku odvahy a úprimnosti. 

To, že sa nebojíš, že do teba ostatní uvidia, to, že zápasíš so svojimi čiernymi myšlienkami a dokážeš sa o nich baviť, môže niekoho takisto priťahovať. Pretože nikto nie je vždy len usmiaty a šťastný…

Keď máš svoje tajomstvá

Tam, kde nie je tajomstvo, nie je záujem, vzrušenie, chuť objavovať nové. A tu občas máme problém my extroverti. Naopak introverti toho môžu skrývať až príliš. Všetci by sme vo svojich podkladoch mali skúsiť nájsť ten správny balans. Troška odhaliť, naviesť, vzbudiť zvedavosť, odpovedať na otázky a zbytok si nechať na neskôr.

Keď vidíš dobré v iných a vieš, uznať, že si pochybila

Každý z nás potrebuje milé slovo a občas aj kompliment. A presne takisto by sme ho mali vedieť dávať aj ostatným. Oceniť ich zručnosti, to, čo pre nás spravili alebo im poďakovať za úsilie, keď sme ich žiadali o pomoc.

Atraktívni sú ľudia, ktorí okrem komplimentov, dokážu prijať aj kritiku. A predsa, každý z nás z času na čas pochybí. To nás robí živými. Chyby nám umožňujú, poučiť sa a tým sa na ceste životom posunúť o kúsok vpred. Uznanie chyby nie je hanbou. Ani prejavom slabosti. Práve naopak, priznať si chybu znamená byť si vedomá toho, že mýliť sa je ľudské. Že tvoj názor nie je jediný. Že jediný názor nemusí byť správny…

Čím ľudí priťahujeme?

Jednoducho povedané všetky veci, ktoré ťa robia tebou, ty si ich prijala a miluješ ich, ťa robia atraktívnou. Rovnako, ako ťa robí príťažlivou to, že máš na sebe a so sebou chuť pracovať. V akejkoľvek oblasti. 

Túžba, či príťažlivosť je niečo viac ako len fyzično. Na tvárach nám pribúdajú vrásky. Váha môže občas kolísať. Vlasy postupne začnú strácať svoju farbu. No to, prečo sme naozaj sexy je zakorené v nás. Sme to my. Naše vnútro. Naša duša. Naša myseľ…

Mohlo by sa ti páčiť aj

Stránka používa cookies, aby vylepšila Tvoju skúsenosť. Predpokladáme, že ti to nevadí. Ak sa mýlime, môžeš vyjadriť svoj nesúhlas. Potvrdiť Čítaj viac