Rande naslepo: Ako to vyzerá tam vonku?

napísala Článok od vás

Popri koníčkoch, deťoch, práci a priateľoch sme príliš zaneprázdnení. Staré dobré časy, kedy sa ľudia zoznamovali v kaviarňach a parkoch, pominuli. Hoci aj to je možno len mýtus z filmov. Dochádzajú nám možnosti. Ak chceme niekoho spoznať, musíme si vytvoriť profil vo virtuálnom svete. Má to ale význam?

Profil vytvorený – prvé správy

Hm. Ak ste zoznamku skúsili, presne viete, ako funguje. Principiálne sú všetky rovnaké. Buď napíšeš ty jemu, alebo on tebe. Menej originálni začínajú pozdravom. Tí originálnejší skladajú komplimenty. Možno ti pochvália oči, nezvyčajnú farbu vlasov alebo nádherný úsmev.

Máme si o čom písať?

A tu sa dostávame k druhému bodu. Niektorí z chlapov prejdú prvým výberovým kolom. (Hneď na začiatku vyselektuješ tých, ktorí sa ťa napríklad opýtajú, či obľubuješ footjob.) Zväčša sa aj tak začne neuveriteľne nudná konverzácia. S druhou stranou si vymeníš niekoľko faktov. Zistíš, kde daný človek pracuje, čo robí vo voľnom čase, ty mu povieš, kde pracuješ a čo robíš vo voľnom čase. Vzájomné poznávanie sa je na konci. A vy si nemáte čo viac povedať.

Povedala by som, že tu sa chlapi delia na dva typy. Snaživí – kladú ti otázky, a odpovedajú na tie tvoje. A ignoranti – nechajú ťa viesť celú konverzáciu a pýtajú sa maximálne “A ty?”. Na chlapov z druhej skupiny sa môžeš okamžite vykašľať. Ak to neurobíš, debatka prirodzene odoznie. Nikto z nás totiž nemá k dispozícii nevyčerpateľný repertoár otázok.

Píšeme si

Do predposledného kola sa dostane skutočne len hŕstka. Samozrejme, každý to má inak. A po niekoľkodňovom písaní a spoznávaní konečne prichádza do úvahy rande..

Rande naslepo je na dohľad

Poznám ženy, ktoré absolvovali desiatky rande naslepo. Poznám také, ktoré to vzdali hneď po prvom. Ja nie som žiaden extrém, vyšla som si von len zopárkrát. Prvé razy som bola ozaj nervózna. Ako to väčšinou býva v rôznych životných oblastiach, aj v tejto sa človek zbaví ostychu.

Môže to fungovať?

Keď vezmeme do úvahy, koľko premenných sa musí stretnúť, aby z rande naslepo ozaj čosi bolo. Je to takmer nemožné. 

Len si to predstavte – musí tam byť príťažlivosť. Nie, nejde iba o výzor, hoci aj ten tvorí podstatnú zložku, ale tiež o prejav, spôsob vyjadrovania, gestá, mimiku. Všetky tieto faktory tvoria akýsi celok a charizmu muža. Tu to ale nekončí, rozhovor na rande by mal byť zaujímavý. Ak sa pozeráte každých desať minút na hodinky, alebo premýšľate nad tým, ako si doma vychutnáte horúci kúpeľ, asi nebudete na rande s tým pravým. 

A nakoniec, musia spolu ladiť aj vaše povahy. Nie, nemusíte byť rovnakí, ale nesmiete sa ani vzájomne negovať. Mali by ste zdieľať hodnoty, dôležité názory, prípadne nejaké záľuby, aby ste spolu mali ako tráviť voľný čas.

Ide o stovku maličkostí..

Všetci máme nejaké požiadavky na partnera. A nie, nikdy nestretneme toho dokonalého, ktorý by spĺňal každý bod. Niektoré z našich požiadaviek sú jednoducho dané, z iných sme ochotné poľaviť. Ísť na rande naslepo môžeme prirovnať k streľbe so zaviazanými očami. Možno sa trafíme, ale pravdepodobnosť je skutočne nízka.

A predsa..

A predsa sa dnes medzi nami nájdu aj šťastlivci, ktorým to vyšlo. A je ich čoraz viac. Tak prečo to neskúsiť?

Ako ste na tom s randením vy? Podarilo sa vám nájsť toho pravého v online svete?

Mohlo by sa ti páčiť aj

Stránka používa cookies, aby vylepšila Tvoju skúsenosť. Predpokladáme, že ti to nevadí. Ak sa mýlime, môžeš vyjadriť svoj nesúhlas. Potvrdiť Čítaj viac