Každý chce skutočné… Prečo pred skutočným utekáme?

napísala Simona Porubská

Všetci to chceme. Skutočných priateľov, skutočnú lásku a vzťah, skutočne žiť a byť to skutočne my. Bijeme sa za to, aby sme mohli odhodiť svoje masky a byť sami sebou…

Skutočné pocity skôr či neskôr prídu 

A ako reagujeme?
Neskutočne.
Nasadíme pózu a hráme.

A teraz myslím najmä hry medzi mužmi a ženami. Každý má predsa svoje ego, hrdosť, minulosť, prítomnosť, sny,  zlé a dobré vlastnosti… Prečo teda máme neustále hrať hry a niečo skrývať? Prečo sa bojíme našej pravej podstaty a podstaty človeka, ktorý sa nám páči?

Vo chvíli keď chceme byť sami sebou, nemôžeme.
Lebo sa možno zľakne.
A čoho sa vlastne bojíme?

Úprimnosti… Odhalenia… Obnažené telo ukazujeme hocikomu a hocikde, ale obnaženú dušu a myseľ si strážime. Jasné, že nechceme odhaľovať svoje strachy a bolesti. Ale práve aj to sú veci, vďaka ktorým sme dnes tým, kým sme.. 

Alebo sa mýlim? 

Formujú nás predsa naše skúsenosti. Formujú nás ľudia, ktorí boli, sú alebo budú v našom živote. Formujú nás chyby, na ktorých sa učíme, a rovnako tak, nás formujú aj úspešné momenty či splnené ciele. Vďaka tomu sa posúvame, rozvíjame a dospievame. 

Chcem byť mnou a chcem mnou byť vždy

V každom momente, pred každým človekom. Chcem byť úprimná a chcem hovoriť o tom, že sa mám zle, o svojich trápnych momentoch a tajných snoch. Ak som z niekoho nadšená, chcem mu ukázať svoj entuziazmus a záujem. 

Ale nie vždy môžem…
Pretože sa bojím.

Čo mi alé dáva strach? Chcem strácať možnosti, ktoré predo mnou život stavia? Budem sa po ustráchanom dni večer cítiť lepšie?

Mohlo by sa ti páčiť aj

Stránka používa cookies, aby vylepšila Tvoju skúsenosť. Predpokladáme, že ti to nevadí. Ak sa mýlime, môžeš vyjadriť svoj nesúhlas. Potvrdiť Čítaj viac