Posledné slová, kým si ešte tu…

napísala Tatiana Sadloňová

Drahý rok 2019, naoko by sa Ti mohlo zdať, že píšem rovnaké klišé slová ako každému jednému Tvojmu predchodcovi. Musím Ťa však hneď na začiatku upozorniť, že zdanie občas klame. Totiž… Nič na Tebe nebolo klišé.

Priniesol si so sebou veľa strát. Takých, ktoré boleli, no nevzali mi nádej. Vytvoril si jazvy na mojom srdci, keď si so sebou navždy odviedol istých ľudí. Nevhodných. A v ešte nevhodnejších okamihoch…

Prinútil si ma zdolať mnoho prekážok, prejsť cez hojný počet skúšok. Každú jednu som zvládla, a to vďaka sile, akou si ma vyzbrojil. Bez môjho vedomia, ale predsa. Za to Ti patrí obrovská vďaka.

Obohatil si môj život o množstvo radosti, šťastia, dobrodružstiev. Niektoré momenty som očakávala, iné nie. Musím podotknúť, že máš ozaj kvalitnú schopnosť v ľuďoch vytvárať lásku k prekvapeniam…

Priviedol si ma opäť k mojej najväčšej vášni. V čase, kedy som sa sústreďovala na všetko iné, len nie na to, ako plnohodnotne využívať svoj voľný čas. Štýlom, v akom som chcela tvoriť dávno, no nenachádzala som správnu inšpiráciu. Ty si to však dokázal. Si vlastne mojím hrdinom.

Dal si mi pocítiť, že moje slová majú nejakú hodnotu. A to prostredníctvom množstva ľudí, ktorí mi cez tie ich dali spätnú väzbu. Motiváciu. Chuť pracovať na sebe a vnímať svet ešte o trochu inak. Z perspektívy, akú som nepoznala, no o to radšej som ju spoznala.

Dovolil si mi spoznať kúty sveta, o ktorých som na Tvojom začiatku iba snívala. A k Vianociam si mi predčasne daroval jeden dar – sen objavovať ho ešte viac. Postupne, pomaly, ale predsa. Ukázal si mi jeho nádhery i chyby. Naučil si ma, že nič nie je dokonalé.

Vďaka Tebe sa mi pod kožu zaryli noví ľudia. Ľudia, pri ktorých túžim, aby ostali po mojom boku navždy. Aby toho ale nebolo málo, našťastie, si v mojom živote ponechal mnohých, od ktorých chcem to isté – nech nikdy neodídu.

Keď si všetko zhrniem dohromady, dal si mi toho skutočne veľa. Či už zlého, alebo dobrého, každá jedna vec ma posunula niekam ďalej. Bližšie k cieľu a nájdeniu ešte väčšieho množstva sily, radosti, spokojnosti, sebalásky a lásky k iným. Úsmev na perách, ktorý mi zdobil tvár, zatiaľ čo som písala tieto slová pre Teba, myslím, hovorí za všetko.

Ďakujem. 

Mohlo by sa ti páčiť aj

Stránka používa cookies, aby vylepšila Tvoju skúsenosť. Predpokladáme, že ti to nevadí. Ak sa mýlime, môžeš vyjadriť svoj nesúhlas. Potvrdiť Čítaj viac