Manželovo tajomstvo (Liane Moriartyová)

napísala Sabina Parimuchová

Keď Cecilia v podkroví objaví list od svojho manžela, ktorý má otvoriť len v prípade jeho smrti, neverí vlastným očiam. Prečo by jej Jon-Paul, otec jej troch nádherných dcér písal takýto list? Čo skrýva?

Vdove Rachel pomaly ťahá na sedemdesiatku. Hoci prešlo už mnoho rokov, nikdy sa nevyrovnala so smrťou svojej dcéry Jane, ktorú niekto chladnokrvne zavraždil. Keď jej syn oznámi, že sa sťahuje aj s malým vnúčikom do New Yorku, jej vetchá krabička šťastia sa rúca.

Tess žije v šťastnom manželstve, teda aspoň si to myslí. A to až do dňa, kedy jej milovaná sesternica a manžel oznámia, že sa do seba zamilovali a chcú spolu žiť. Tess berie svojho syna Liama a sťahuje sa k svojej mame do Sydney…

Príbeh sa odohráva sa v Austrálii, Sydney v priebehu jedného týždňa. Osudy troch žien sa postupne začínajú prepletať a vytvárať tak úžasný celok.

Čo si myslím ja?

manzelovo-tajomstvo

Od okamihu, kedy Cecilia otvorí list svojho manžela a všetkých čitateľov prekvapí jeho tajomstvom, príbeh naberá grády a rozhodne vás neunudí.

Jediná vec, ktorú by som skritizovala je autorkin štýl písania. Niektoré pasáže vyznievali skutočne veľmi zmätene. Autorka má totiž tendenciu držať sa sledu myšlienok hlavných hrdiniek, ktoré skáču z jedného obrazu na druhý, tretí, štvrtý a zas naspäť na začiatok. Po niekoľkých stránkach som si však zvykla a prestala to vďaka príbehu, ktorý ma strhol do seba, vnímať.

Každá z dejových liniek je zaujímavá a nemôžem povedať, že som medzi hrdinkami mala favoritku. Všetky tri ženy sú veľmi sympatické postavy, silné a rozhodné. Postupne si uvedomujú farebné škály života a to, že nie každá krivda sa dá napraviť, ale vždy je možné začať odznova a dať životu či ľuďom naokolo druhú šancu.

Tess je veľmi plachá, ale zároveň tvrdá žena, ktorá si dokáže ísť za svojim. Pracuje vo firme, ktorú založila spolu so svojím mužom Willom a sesternicou. Felicity je súčasťou ich života odjakživa. Chodí s nimi prakticky všade, na dovolenky, trávi s nimi večery, dni v práci, Liamovi je ako druhá matka a Willovi manželka. Keď sa Tess dozvedá o ich novovzniknutej láske odchádza do svojho rodného domu a necháva oboch užiť si svoj milostný románik.

Cecília je obľúbená v spoločnosti, má silné morálne zásady a všetko, čo kedy chcela. Tri zdravé dcéry, nádherný dom a dokonalého manžela. Po prečítaní listu sa celý jej život  od základu mení. Bojuje so sebou a svojou morálkou. Ak totiž prezradí manželovo tajomstvo zničí ich rodinu, ak nie, je celkom možné, že príde o rozum…

A posledná z trojice – Rachel, postaršia žena,  žije viac-menej v minulosti a predstavách o tom, aký by mohol byť život jej dcéry, keby dospela. Zanedbáva svojho syna a od násilnej smrti Jane mu nevenuje toľko pozornosti, ako by mala.

Kniha je skutočne napínavá a vášnivý čitateľ ju zhltne na posedenie. Dialógy sú ľahké a dej rýchly a dramatický. Ak sa po nej rozhodnete siahnuť, som si istá, že neoľutujete.

Mohlo by sa ti páčiť aj

Stránka používa cookies, aby vylepšila Tvoju skúsenosť. Predpokladáme, že ti to nevadí. Ak sa mýlime, môžeš vyjadriť svoj nesúhlas. Potvrdiť Čítaj viac