V Ringu, Šanca (Katy Evans)

napísala Sabina Parimuchová

Prvý diel predstavuje Brooke Dumasovú, ktorej najväčším snom bolo dostať sa na olympijské hry. Bohužiaľ, osud to chcel inak, a tak Brooke skončila s roztriešteným kolenom a začala sa živiť ako fyzioterapeutka. Keď ju jej najlepšia kamarátka Melanie dotiahne na boxový zápas, všetko sa zmení. Stretáva tam slávneho boxera Remingtona Tatea a jej život začne rýchlo naberať celkom iný smer…

Čo si myslím ja?

Brooke na začiatku pôsobí sympaticky. Ako správna hrdinka je citlivá, milá, trochu drzá a nevinná. Keď si ju Remigton na svojom zápase všimne, svet sa jej zrazu otočí o stoosemdesiat stupňov. Začína preňho pracovať ako fyzioterapeutka. Sprvu bojuje s neuveriteľne silnou, neskonalou a priam bolestivou príťažlivosťou, ktorú k nemu cíti. Ale! Ako to už býva v romanticko-erotických románoch zvykom, po chvíli jej podľahne a čitatelia sa tak môžu tešiť na nemálo sexuálnych scén.

Remy je dokonalým hrdinom a je veľmi ťažké sa doňho nezamilovať. Nepremožiteľný bojovník, džentlmen, športovec a ochranca, ktorý dokáže zabiť jedinou ranou. Čerešničku na torte predstavuje jeho malé tajomstvo. Remy vo vnútri nie je tak silný, ako pôsobí navonok. A uvedomuje si, že bez Brooke už viac nemôže žiť. Zraniteľný silák teda obmäkčí srdce nejednej čitateľky.

Remy si Brooke všimne počas zápasu priamo z ringu a hneď vie, že ju musí mať. Zbadá ju medzi tisíckou ľudí, v tme, v ktorej je zahalené publikum. Síce trochu pritiahnuté za vlasy. Ale ide predsa o fikciu a román z červenej knižnice, takže o logike asi reč byť nemôže, čo?

Román je sladký, plný dialógov, erotiky, romantiky, lásky, žiarlivosti, sily, boja, nenávisti a napätia. Príjemná kniha, pri ktorej rýchlo zbehne čas. Pre milovníčky romantiky, sexuálneho iskrenia priam dokonalý.

Najväčším plusom je, samozrejme, Remy, ktorý je kombináciou všetkého, čo hlavnej postave z romantickej knihy skutočne nesmie chýbať.

Šanca

Druhá časť príbehu má o niečo pomalší dej. Jeho napredovaniu bráni ako inak – sex. Brooke sa od Remyho nemôže odtrhnúť. A aj keď spolu nespia, jej hriešne myšlienky jasne naznačujú, po čom túži.

A kniha tak začína byť hlavne kvôli spočiatku tak sľubnej, dokonale tuctovo romantickej hlavnej hrdinke, otravná. Sex čaká na každej piatej stránke, čiže po chvíli mi neostávalo nič iné len pasáže preskakovať. Tu to však nekončí, Brooke začne byť majetnícka a štvrtinu knihy nehovorí o ničom inom, len o svojej žiarlivosti.

Na druhej strane Remy je stále ten istý skvelý, sladký, sexi Remy. Ich vzťah je podrobený skúškam, Remy sa snaží získať titul šampióna a Brooke otehotnie…

Záver: Čítať alebo nečítať?

Ak obľubujete erotické romány, hor sa do toho. Pokiaľ dávate prednosť romantike pred erotikou, skúste skôr Sandru Brown, Elle Kennedy či Nicholasa Sparksa. A ak  nemáte radi ani jedno, odpoveď je jasná. Môj záver ale jednoznačne znie: čítať. Kvôli Remymu. 😊

Mohlo by sa ti páčiť aj

Stránka používa cookies, aby vylepšila Tvoju skúsenosť. Predpokladáme, že ti to nevadí. Ak sa mýlime, môžeš vyjadriť svoj nesúhlas. Potvrdiť Čítaj viac