Kaleidoskop srdcí (Claire Contreras)

napísala Sabina Parimuchová

Keď Estelle umrie snúbenec Wyatt, ocitá sa na dne. Až po určitom čase je opäť schopná normálne fungovať. Predáva dom, v ktorom s ním strávila skoro celý vzťah a vráti sa k práci, do umeleckej galérie. Načas sa presťahuje k bratovi, kde stretáva svoju dávnu lásku, Olivera, najlepšieho priateľa svojho brata. Oliver jej pred niekoľkými rokmi zlomil srdce. A teraz sa znova objavuje v jej živote…

Čo si myslím ja?

V knihe sa prelína minulosť so súčasnosťou. Súčasnosť vidíme z pohľadu Estelle, zatiaľ čo minulosť nám ukazuje Oliver.

Estelle je umelkyňou, jej špecialitou sú srdcia vyrobené zo skla. Umrel jej snúbenec, ktorý vlastne nebol až tak úchvatný, ako ho opisuje na samom začiatku a ona sa postupne z jeho smrti spamätáva. Pomáha jej v tom Oliver, ktorý znenazdajky vstupuje do jej života a nenechá sa odradiť jej odmietavým postojom.

IMG_20170419_190804

Zarazí sa, ako by v duchu bojoval s rozhodnutím, či mi to má povedať, alebo nie. Povzbudivo kývnem. „Myslím, že by som asi nevydržal celé hodiny nepočuť tvoj hlas.“ Takú odpoveď som nečakala. Nečakala som ani pocit, ktorý vo mne prebudila.

Občas sa chová iracionálne a ja som si ju akosi nevedela stotožniť s Elle z minulosti, ktorú opisuje Oliver. Bojuje s ním, neverí jeho úmyslom a často v ňom vyvoláva žiarlivosť, čo miestami pôsobí detinsky.

Oliver je zas mladý doktor, obetavý priateľ, ale prelietavý milenec. Neuznáva záväzky a sám sa im celý život vyhýba. Jediná žena, ktorá sa mu v živote dostala pod kožu, je Estelle. Keď ju znova stretne, rozhodne sa, že nepremrhá ďalšiu šancu.

Keď som vstúpil do kuchyne, konečne som ju uvidel a zastavil som sa vo dverách. Rozhodne patrila k tým ženám, ktorým čas prospieva – ako dobrej škótskej.

Napriek tomu, že sa ho autorka snaží vykresliť ako sukničkára, ja som z neho mala opačný pocit. Od začiatku mi pripadal ako milý príťažlivý chlapík, ktorý neloví ženy, ale práve naopak – ony lovia jeho.

Celkovo som mala z knihy veľmi dobrý dojem. Čítala sa plynulo, ľahko, dej je svižný, dialógy vtipné a postavy sympatické. Ak máte chuť na nepresladenú romancu s nádychom erotiky, pri ktorej vás záver určite neprekvapí, jednoznačne odporúčam.

 

Mohlo by sa ti páčiť aj

Stránka používa cookies, aby vylepšila Tvoju skúsenosť. Predpokladáme, že ti to nevadí. Ak sa mýlime, môžeš vyjadriť svoj nesúhlas. Potvrdiť Čítaj viac