Dievča vo vlaku (Paula Hawkins)

napísala Sabina Parimuchová

Tridsaťpäťročná Rachel je psychicky na dne. Alkohol sa stal jej dennodenným spoločníkom a výpadky pamäte pre ňu nie sú nič neobvyklé.

Rachel cestuje každý deň tým istým vlakom do Londýna. Počas svojej cesty vlak zastavuje na návestidle, z ktorého Rachel dovidí do domov a záhrad ľudí. Vída ich tak často, že jednej dvojici už stihla vymyslieť nielen mená, ale aj celý život. Jess a Jason sú dokonalý šťastný pár, ktorý sa vzájomne  nadovšetko miluje.

Keďže jej vlastné manželstvo nevyšlo, pár si idealizuje a po tom, čo v novinách objaví článok, o tom, že žena z krásneho domčeka je nezvestná, jej život sa mení. Jess totiž mala tajomstvo a jediný, kto ho pozná, je Rachel…

Ako to vidím ja?

Rachel, ohrdnutá manželka a alkoholička, je spočiatku jeden z tých charakterov, pri ktorých sa vám obracia žalúdok a knihu chcete odložiť naspäť do police. Nerobte to! Vo svojom vnútri je Rachel milá žena, ktorá nikdy nechcela nikomu ublížiť. Je však príliš slabá na

l208425

 to, aby alkoholu odolala. Keď zmizne „pani Dokonalá“, ktorú pozoruje každý deň, rozhodne sa ostať triezvou a pomôcť jej manželovi. Nie vždy sa jej však darí nedať si ani kvapku. Okrem  zmiznutia drahej „Jasonovej“ manželky, tak môžeme sledovať aj Rachelin vnútorný boj.

Megan, v Rachelinom prevedení Jess, je vydatá už niekoľko rokov. V manželstve však nie je tak šťastná, ako sa ľuďom javí na prvý pohľad. Trpí stavmi úzkosti, pretože ju ťaží obrovské tajomstvo z minulosti.

Anna, žena, kvôli ktorej Rachel skrachovalo manželstvo, si nie až tak veselo nažíva v starom dome, v ktorom pred ňou žila jej predchodkyňa. S Tomom má malú dcéru a ich šťastie narúša len jeho bývalá. Jej neustále nočné telefonáty a návštevy ju otravujú a naháňajú jej strach.

Životy postáv sú úzko prepletené a ani sami nebudete vedieť ako a ocitnete sa na jej konci. Hoci sa mnohým ľuďom charaktery zdali nesympatické, u mňa to neplatilo. Každá zo žien ma niečím zaujala – Rachel svojou odhodlanosťou, Megan nestabilitou a tajomnom, ktoré ju obklopovalo a Anna zmyslom pre rodinu. Kto stojí za Meganiným zmiznutím som síce vytušila už niekedy tesne za polovicou, ale podľa recenzií, ktoré som si prečítala, ani to nie je pravidlom. Pre niektorých čitateľov bol totiž koniec skoro do samého záveru knihy záhadou.

Ak teda máte chuť na vzrušujúci, napínavý a svižne napísaný román, Dievča vo vlaku je to pravé dielo pre vás.

Mohlo by sa ti páčiť aj

Stránka používa cookies, aby vylepšila Tvoju skúsenosť. Predpokladáme, že ti to nevadí. Ak sa mýlime, môžeš vyjadriť svoj nesúhlas. Potvrdiť Čítaj viac