Leto plné komplexov: Ako prežiť krízu?

napísala Dominika Surovčíková

Leto je v plnom prúde. Zatiaľ, čo pre bežných ľudí je toto obdobie synonymom pohody,  zábavy a letných lások, pre nás, večne zakomplexované ženy, sa z júla a augusta stávajú hotové muky.

Pekné baby z ulice

Na ulici stretávame samé dokonale upravené dievčatá, ktoré v priliehavom tieločku vyzerajú doslova božsky. Veľké slnečné okuliare, trblietavé sandálky a žiadne kvapky potu, celulitída, kilá navyše, ani opúchajúce prsty. 

Potom vo výklade zbadáme svoj odraz. Namiesto toho, aby sme sa promenádovali v žiarivých šortkách, potíme sa v čiernych legínach, pretože nechceme ukázať nohy. Tajne dúfame, že naše prilepené vlasy sú “iba pocit” a v skutočnosti vôbec nevyzeráme tak spoteno. To, aby sme šli k vode naozaj nehrozí – veď kto by sa chcel dobrovoľne pozerať na naše šunky, ktoré si so sebou nosíme minimálne od Vianoc. 

Prečo práve ja?

Neostáva nám nič iné, než bedákať nad touto do neba voľajúcou nespravodlivosťou. Čo by sme len dali za to, keby sme mohli mať aspoň z polovice tak atraktívny vzhľad ako “tie pekné baby”. Od zajtra začíname chudnúť, od pondelka cvičiť a budúci mesiac si dáme dofarbiť vlasy. Budeme si pravidelne robiť nechty. Nosiť viac makeupu. A potom, keď budeme naozaj pekné, si môžeme naplno užiť leto. 

O mesiac zistíme, že tento rok to už asi nevyjde. Veríme však, že budúce leto bude o niečo sľubnejšie. My budeme vyzerať krajšie. A budeme sa lepšie cítiť. 

Tajomstvo dokonalých dievčat

Mnohé z nás si neuvedomujú, že tie bezchybne vyzerajúce ženy nie sú krajšie ani chudšie ako my. Nemajú vždy perfektné vlasy, úžasnú pleť a ani nadprirodzené schopnosti, vďaka ktorým sa vyhnú všetkým bežným nedokonalostiam. Sú jednoducho spokojné samé so sebou, majú sa rady, snažia sa vychutnať si život naplno a nechýba im ani zdravé sebavedomie a príliš sa nekritizujú. A práve to je tajomstvo perfektného výzoru.

Kvôli tomu, aby si sa cítila super nemusíš kompletne zmeniť svoj výzor. Stačí sa naučiť milovať samú seba bez toho, aby si na niečo čakala. Obleč si šortky. Choď s kamoškami na drink. Uži si víkend pri vode. Pridaj si na tanier o jednu grilovanú klobásku viac. Vyhoď komplexy oknom a užívaj si toto úžasné obdobie. Ži pre daný moment každý jeden deň.

Mohlo by sa ti páčiť aj

Stránka používa cookies, aby vylepšila Tvoju skúsenosť. Predpokladáme, že ti to nevadí. Ak sa mýlime, môžeš vyjadriť svoj nesúhlas. Potvrdiť Čítaj viac