Aspoň na chvíľu spomaľme

napísala Lea Hubová

Sme vystavení tlaku. Od každého z nás spoločnosť niečo očakáva. Snažíme sa postaviť základy, rozvinúť sa, dosiahnuť úspech. Snažíme sa naplniť nielen svoje predstavy, no tiež predstavy iných. Kam sa ale tak ženieme? 

Aktuálna situácia nás prinútila zamyslieť sa. Asi za to môže fakt, že sme nútení tráviť veľa času iba vo svojej vlastnej spoločnosti. 

Ani ja nie som výnimkou. Môj život bol pomerne rušný a teraz mávam pocit akoby sa zastavil čas. Som sama so svojimi myšlienkami a odrazu cítim únavu. Som unavená z toho, že som žila podľa iných, nie seba. Že som chcela byť niekým, kým nie som. Unavená  z neustáleho obhajovania sa a hľadania.  

Pozerám sa pravde do očí

Teraz vidím pravdu. Hľadím jej do očí. Ruším nefungujúce vzťahy, obmedzujem kontakty a zameriavam sa viac na seba. Na svoje mentálne zdravie. Uvedomujem si, že nemusím byť dokonalá, že môžem spomaliť a nadýchnuť sa. 

Čo môžete urobiť pre seba vy?

Nastal čas, aby ste si aj vy:

  1. Ujasnili priority a to čo vlastne chcete od života. Spomalili a dovolili si precítiť potlačované pocity, ktoré vás trápili. 
  2. Uvedomili , že nikomu nemusíte nič dokazovať a môžete sa vydať akoukoľvek cestou..
  3. Poďakovali za všetko, čo ste doteraz brali ako samozrejmosť. 

Nový deň

Po všetkých negatívnych pocitoch som konečne prijala pravdu. 

Bez trblietok a pozlátka. Takú, aká je.  Som pripravená zmeniť svoj život. Pretože na zmenu nikdy nie je neskoro a všetko sa deje v pravý čas.

Mohlo by sa ti páčiť aj

Stránka používa cookies, aby vylepšila Tvoju skúsenosť. Predpokladáme, že ti to nevadí. Ak sa mýlime, môžeš vyjadriť svoj nesúhlas. Potvrdiť Čítaj viac