Akčné vzťahy patria iba do romantických filmov

napísala Dominika Surovčíková

Vždy som zbožňovala beznádejne romantické storky. Filmy a knihy o osudovej láske, ktorá prechádza neustálymi skúškami a nepredstaviteľnými prekážkami. Vieš, také tie príbehy, kde sa láskychtivá dvojica musí poriadne snažiť, aby mohla byť spolu.

Nemohla som odtrhnúť oči od príbehu Blair Waldorf a Chucka Bassa, ktorí sa v ikonickom seriáli Gossip Girl neustále rozchádzali a dávali opäť dohromady. Ich láska začala na Upper East Side a už po prvom bozku sa to začalo poriadne zamotávať. Hodiny sledovania nekonečných drám, počas ktorých buď riešili, či chcú byť spolu, ale nemôžu, alebo môžu, no práve nechcú.a, ma priťahovali. 

Dúfala som, že aj ja raz nájdem svojho Chucka, s ktorým prežijem akčný vzťah plný poriadnej dávky napätia. A veruže som ho našla. A nie jedného. 

Aké je to chodiť s Chuckom Bassom? 

S každým Chuckom bol scenár úplne rovnaký. Do cesty sa nám neustále niečo stavialo. Problémy sme si však väčšinou spôsobovali sami. Vydržali sme. Veď, predsa len, ako v správnom romantickom filme, aj náš vzťah sa dočká krásneho šťastného konca

Nikdy som sa však na koniec romantického seriálu nedostala. Nezažila som ten happyend, kde by som si po všetkých tých “prekážkach” povedala, že to naozaj stálo za to. Držala som sa vzťahov, pri ktorých som od začiatku už podvedome tušila, že budúcnosť nemajú.

Myslím, že väčšina z nás nemá problém v tom, že často strieda partnerov. Naším najväčším bremenom je to, že sa svojich lások držíme až príliš dlho. Natoľko sa ponoríme do predstáv o romantickom konci, že podvedome potláčame to, čo sa deje práve teraz. Preskakujeme až na poslednú časť, zatiaľ čo náš partner je niekde v polovici prvej série a možno vôbec neplánuje dôjsť až na koniec. 

Povedzme si úprimne, koľkokrát sme už počuli biť svadobné zvony kvôli tomu, že sa na nás usmial chlapec vo vlaku? Koľkokrát sme si predstavovali, čo by sa stalo, keby sa nám dotyčný prihovoril? V toxických vzťahoch je to veľmi podobné. Okamžite si vyfantazírujeme naše šťastné  “ČO AK”, a to aj napriek tomu, že sa nič nedeje. 

Kto sú naše vzory? 

Za príklad si dávame páry, ktoré by v realite naozaj fungovať nemohli. Vo filme či v seriáli je to milé a úsmevné, pretože vieme, že to skončí dobre. V skutočnom živote nám však nikto koniec nepovie. 

Správne vzťahy sú vo svojej podstate jednoduché. Sú o tom, vychutnávať si spoločne každý deň, nie čakať, kým sa všetko zlepší. Kým to on konečne pochopí. Kým sa zmení. 

Jasné, každá dvojica si niečím prejde. No hovorím skôr o tých nezmyselných problémoch, ktoré si najskôr vytvoríme, potom ich dlho dlllllllho ignorujeme a následne plačeme, lebo ich nevieme vyriešiť. V romantickom seriáli sú fajn, no v skutočnom živote ich naozaj nepotrebujeme.  

Je dôležité nájsť vzťah, v ktorom sa už od začiatku budeš cítiť ako na konci romantického seriálu.  A tvoj partner to bude cítiť rovnako. Zabudni všetky drámy, všetky nezmyselné hry. Naplno si vychutnávaj lásku, podporu a porozumenie. A časom zistíš, rovnako ako ja, že nechodiť s Chuckom je naozaj, naozaj veľká úľavaHra Poznaj ma

Chceš aj ty komunikovať so svojím partnerom o rôznych zmysluplných a zábavných témach? Témach, ktoré odhalia vaše názory, postoje a dovolia vám spoznať zákutia duše a osobnosti toho druhého? Máme riešenie. Partnerské karty “Spoznaj ma” ti pomôžu rozprúdiť búrlivé diskusie. Na každej nájdeš hneď niekoľko doplňujúcich otázok, takže žiadne povrchné a rýchle odpovede nečakaj. Naopak, pobav sa so svojou polovičkou do hĺbky, uži si dokonalý večer pri vínku a utuž svoj vzťah.

Mohlo by sa ti páčiť aj

Stránka používa cookies, aby vylepšila Tvoju skúsenosť. Predpokladáme, že ti to nevadí. Ak sa mýlime, môžeš vyjadriť svoj nesúhlas. Potvrdiť Čítaj viac