Zo života

List na rozlúčku – krok k novému začiatku

ruka_pero_list_rozlucka

Život je o rozhodnutiach. Občas musíme uzavrieť starú etapu a s čistým štítom sa vybrať vpred, k novému začiatku. Aj keď sme už spravili prvý krok, cítime neistotu. Je to prirodzené, každá zmena prináša zmiešané pocity. Je jedno, či ide o sťahovanie, zmenu práce, ukončenie vzťahu s partnerom alebo kamarátom/kamarátkou. V takejto chvíli pomôže list na rozlúčku, aj keď to možno vyznie banálne.

Zmeny sú prirodzenou súčasťou nášho života. Sú nevyhnutné k tomu, aby sme sa posúvali v každej oblasti. Ako deti sa rozhodujeme o tom, s kým sa budeme kamarátiť, aké jedlo nám bude alebo nebude chutiť. Postupne sa začíname rozhodovať sami. Vyberáme si oblečenie a svojich rovesníkov v škole.

Po osemnástke alebo skončení strednej sa stávame viac a viac samostatnými. Štúdium na výške a prvé brigády nám umožnia byť menej závislými, hlavne od rodičov. Zrazu pred nami stoja vážnejšie situácie. Premýšľame nad tým, čím sa budeme živiť, s kým budeme zdieľať život a akými ľuďmi sa obklopíme.

Zmena je energia

S dozrievaním a spoznávaním sa, zisťujeme, čo nám vyhovuje, čo nás obohacuje, ale aj naopak, čo nás vyčerpáva, či brzdí.

Je úplne jedno, či na nás negatívne vplýva partner, osoby v okolí alebo práca, či dokonca mesto, v ktorom žijeme. Niektoré životné etapy musíme ukončiť, aby sme dali priestor novým možnostiam pred nami. A preto, že sme radi vo svojej komfortnej zóne, býva toto rozhodovanie zdĺhavé, bolestivé a vyčerpávajúce.

Keď už vieme, čo je pre nás najlepšie..

Vo chvíli, keď sa presvedčíme o tom, akou cestou sa vydáme, máme to „najťažšie“ za sebou. A verme či nie, po čase nás rozhodnutie naplní. Novou chuťou, energiou alebo pohľadom na svet.

Ak v nás zotrvávajú prirodzené pochybnosti, neignorujme ich. Možno nás niečo ťaží, možno nás sužujú nezodpovedané otázky a možno si vytvárame nedokončené konce.

Čo nám môže pomôcť?

List na rozlúčku ako odpoveď

Jednoduchý list. Rozlúčkový list láske. List na rozlúčku so starým mestom alebo miestom, z ktorého sa sťahujeme. Goodbye list starej práci či akejkoľvek zmene v našom živote.

Možno to vyznie smiešne..

No spísanie vlastných myšlienok na papier, nám pomôže upratať neporiadok v mysli, srdci a aj v duši.

Čo napísať do listu na rozlúčku?

Sama som ich napísala niekoľko. Nemyslím si, že existuje nejaká univerzálna forma. No vždy je fajn, zhrnúť si všetko dobré, čo nám situácia z minulosti alebo osoba, s ktorou sa lúčime, dala. Spomeňme si, v čom nás obohatila a ako nás zmenila.

Vypíš sa zo všetkých krívd, bolestí a slov. Aspoň sa viac stotožníš s dôvodmi, ktoré ťa priviedli k rozhodnutiu niečo ukončiť.

Takisto nezabudni poďakovať. Prečo? Ak by sa minulosť nestala, dnes by si nebol/nebola TU.

Svoje listy na rozlúčku si môžeš schovať. Alebo ich spáliť, či roztrhať na kusy a vyhodiť. Každopádne ti vďaka nim odľahne..

Autor Simona Porubská

Simona je copywriterka na voľnej nohe a junior SEO špecialistka pre Biano.sk. Tvorí a pracuje s láskou, vášňou a chuťou. Inšpiráciu čerpá pri športe, na iných blogoch alebo rozoberaním života pri víne. Voľno si rada užíva a spríjemňuje priateľmi, dobrým koncertom, kvalitným seriálom, knihou a prechádzkou v prírode.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *