Zo života

Čo nám do života prinesie vnútorná integrita?

zjednotenie_sudrznost_integrita

Prečo je pre nás ťažké byť len so sebou? Čas strávený so sebou samým nám dovolí skúmať, spoznávať a zoceliť sa. Rozhovormi s naším Ja a očistením od ďalších vplyvov nadobudneme vnútornú integritu – zjednotíme sa. Každý sme v inom štádiu a máme svoju cestu…

Je neznalosť seba samého pôvodom nášho stratenia a nespokojnosti?

Každý sa občas cítime ako cudzinec vo svetovej metropole bez mapy, telefónu a znalosti miestneho jazyka. Nepočúvame a nerozprávame sa so svojím vnútrom, čo vedie k tomu, že sa nepoznáme. Nechceme sa hlbšie zamýšľať a analyzovať svoje pocity a konanie.

Bažíme po tom, čo v nás vyvolal nejaký popud. Porovnávame sa s ostatnými, či ženieme sa za niečím, čo nám chýba, no pritom nevieme, čo chceme a potrebujeme.

Zrazu sme stratení… Uvedomíme si, že staré sme vymenili za nové, ale nové má tiež svoje muchy a nestačí. Alebo, že sme pre niekoho robili niečo a očakávame revanš, ktorý neprichádza. Úplne prirodzene, očakávanie pevne drží sklamanie za ruku a nechce ho pustiť.

Nízka integrita = vysoká neznalosť

Činy, ktoré sme nevykonali v súlade so sebou, časom rozpoznáme a uvedomíme si, že nám hlas radil niečo iné. Neznalosť samého seba a nevedomosť vo vnútri spôsobuje zmeny názorov a myšlienok. Ak nevieme rozoznať, čo sa v nás deje, zabudneme, čo chceme a kam smerujeme.

Nezhoda vedie k nesúladu a chaosu osôb, ktoré v nás žijú. Jedna z nich chce byť sama a premýšľať, druhá potrebuje spoločnosť, tretej sa nič nechce – všetci to dôverne poznáme.

Zosúladenie persón vedie k dohode, „veselému spolunažívaniu“, rozhodnosti a spokojnosti. Naše osoby sa dokonale zladia a vytvoria celok.

Vnútorná integrita ako naša liečiteľka

..neodstráni symptómy. Vylieči príčinu.

Zjednotením všetkých našich Ja (osôb) dosiahneme vyššie vedomie, budeme vedieť, čo od seba môžeme očakávať. Uvedomíme si pôvod obáv a strachov, budeme zodpovední, a tým pádom aj silní.

Vďaka integrite pochopíme, čo naše konanie spôsobuje v ostatných. Zbavíme sa negativizmu a zistíme, aké to je „stať sa, kým sme“ (Friedrich Nietzsche).

Vydajme sa vlastnou cestou..

Na nadobudnutie vnútornej integrity neexistuje jednoduchý recept. K jej objaveniu a nakoniec aj posilneniu vedie kľukatá cesta s mnohými prekážkami. Často sa musíme vydať úplne iným smerom, prekonať nástrahy. Veľa premýšľať, skúmať, analyzovať sa a konverzovať… So svojím Ja, vnútrom, dušou.

Ja, vedomé si seba

Na tejto ceste (nemyslím si, že proces sebapoznávania a sebazdokonaľovania je konečný proces) nás niekto čaká. Príde k nám, chytí nás za ruku, splynie s nami. Je to naše integrované Ja. Ja, ktoré načúva, dokonale sa pozná, dokáže zjednotiť všetky osoby vo svojom vnútri.

Vďaka zjednotenému (integrovanému) Ja presne rozoznáme svoje pocity a budeme vedieť, čo znamenajú. Za svoje konanie preberieme plnú zodpovednosť, pretože si uvedomíme, že vychádza z nášho vnútra. Zlúčením osôb v nás sme si dokázali vytvoriť to najsilnejšie puto. Puto so sebou samým.

Ak budeme žiť v plnom spojení a spolužití so sebou, nebudeme potrebovať a očakávať od iných nič. Staneme sa sebestačnými v každej sfére nášho života. Budeme tolerovať ostatných a chápať, že nedostaneme od každého, čo chceme. Budeme si vedomí, že manžel/manželka, partner/partnerka, kamarát/kamarátka, kolega/kolegyňa, sestra/brat, otec/mama nám dávajú najviac, ako dokážu.

Jediný, od koho máme právo niečo očakáva, je naše integrované Ja..

Autor Simona Porubská

Simona je copywriterka na voľnej nohe a junior SEO špecialistka pre Biano.sk. Tvorí a pracuje s láskou, vášňou a chuťou. Inšpiráciu čerpá pri športe, na iných blogoch alebo rozoberaním života pri víne. Voľno si rada užíva a spríjemňuje priateľmi, dobrým koncertom, kvalitným seriálom, knihou a prechádzkou v prírode.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *